Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Zalety stosowania soczewek kontaktowych

Soczewka kontaktowa

Soczewki kontaktowe to coraz częściej wybierana metoda korekcji wzroku. Wielu użytkowników szkieł kontaktowych chwali sobie przede wszystkim ich wygodę. Warto dowiedzieć się, jakie są główne zalety soczewek kontaktowych i w jakich przypadkach warto je zastosować.

Główne zalety soczewek kontaktowych

Przez większość osób soczewki kontaktowe są używane ze względu na efekt wizualny. Ta forma korekcji wzroku jest zupełnie niewidoczna i nie wpływa w żaden sposób na wygląd zewnętrzny. Co więcej, przy pomocy soczewek kontaktowych możliwe jest skompensowanie wad niekorygowanych przy pomocy okularów. Do wad tego rodzaju zaliczamy przede wszystkim astygmatyzm oraz wady u osób z bardzo dużą różnicą między obydwoma oczami.

Niewątpliwie soczewki kontaktowe są również bardzo wygodne w codziennym noszeniu. W soczewkach kontaktowych można z powodzeniem uprawiać sport, a ich pole widzenia w żaden sposób nie jest ograniczone. Co więcej, nie ma problemów związanych z zaparowanymi szkłami.

Soczewki kontaktowe nie dla każdego

Niestety warto pamiętać też o tym, że istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania szkieł kontaktowych. Głównym ograniczeniem są przede wszystkim miejscowe stany zapalne i podrażnienia oka. Oznacza to, że nie należy stosować szkieł kontaktowych w przypadku, gdy pojawia się stan zapalny oka, np. zapalenie spojówek lub reakcja alergiczna. Zwłaszcza skłonność do alergicznego zapalenia sp30ojówek okazuje się częstym przeciwwskazaniem do stosowania tej formy korekcji wzroku.

Innym przeciwwskazaniem, które wyklucza możliwość używania szkieł kontaktowych, jest tzw. zespół suchego oka. Schorzenie to może być spowodowane różnorodnymi czynnikami, np. nadmierną eksploatacją oczu, czynnikami środowiskowymi, a nawet niektórymi lekami. Pojawiają się wówczas dolegliwości związane z przewlekłym podrażnieniem oczu, co objawia się bólem, zaczerwienieniem oka i dyskomfortem.

Co więcej, niekiedy okazuje się, że nawet pacjenci, u których nie ma wyraźnych przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych, mogą czasowo wymagać ich odstawienia ze względu na okres zmniejszonej odporności organizmu lub pracę w warunkach wysuszających lub drażniących oczy.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.