Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Jak prawidłowo nosić soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe, podobnie jak okulary, stosowane są najczęściej w celu korekcji wad wzroku. Do ich głównych zalet zaliczamy przede wszystkim wygodę noszenia. W przeciwieństwie do okularów, których oprawki zawężają pole widzenia, soczewki zapewniają bardzo szeroką, dobrą jakość widzenia w każdych okolicznościach. Nie ma też obaw, że zaparują lub będzie odbijać się w nich światło. Co więcej, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają sport.

Dla kogo przeznaczone są soczewki kontaktowej?

Soczewki kontaktowe mogą nosić zarówno dorośli, jak i młodzież czy nawet dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że dobór odpowiednich soczewek zależy od lekarza specjalisty. Okulista jest w stanie stwierdzić, czy u danego pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do noszenia soczewek oraz pomoże dostosować ich odpowiedni rozmiar. Lekarz poinstruuje, jak prawidłowo zakładać soczewki oraz w jaki sposób je pielęgnować oraz przechowywać. Nawet w przypadku soczewek kosmetycznych, które nie korygują wad wzroku, należy skontaktować się ze specjalistów w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru. Dzięki temu soczewki kontaktowe będą komfortowe do noszenia i nie spowodują podrażnień oka, infekcji lub innych uszkodzeń.

Jak zakładać soczewki kontaktowe?

Jak już zostało wspomniane, dobór odpowiedniej soczewki kontaktowej powinien być dokonany przez okulistę. To również lekarz po raz pierwszy zakłada próbne soczewki na oko pacjenta. Pacjent powinien mieć je na oczach przez ok. 15 minut. Po tym czasie można stwierdzić, czy soczewki nie uwierają i czy są wyczuwalne. Jeśli pojawia się jakikolwiek dyskomfort, należy zgłosić problem lekarzowi, który zarekomenduje inny typ soczewek. Zadaniem lekarza jest również nauczenie pacjenta prawidłowego zakładania soczewek kontaktowych.

Instrukcja zakładania soczewek jest dość prosta. Pacjenci po pewnym czasie dochodzą do wprawy i bez zastanowienia zdejmują i zakładają swoje soczewki. Proces zakładania należy zaczynać zawsze od prawego oka. Najpierw wyjmujemy soczewkę z opakowania końcówką palca. Następnie podnosimy ją na wysokość oczu i sprawdzamy, czy nie jest wywinięta (prawidłowo soczewka powinna mieć półkolisty kształt). Podciągamy lekko górną powiekę, a dolną ściągamy w dół. Palcem wskazującym przykładamy soczewkę do oka, a następnie zabieramy palec i mrugamy. Soczewka powinna zostać umieszczona w oku. Aby ją wyjąć, należy ściągnąć soczewkę lekko w dół i delikatnie uchwycić kciukiem i palcem wskazującym.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.