Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

 • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
  Nemezis.

 • Nemezis

  I świat staje się piękniejszy!

Rodzaje soczewek kontaktowych

Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe stanowią ciekawą alternatywę dla okularów. Coraz więcej osób decyduje się na noszenie soczewek, ponieważ jest to wygodna forma korekcji wzroku. Zapewniają one dobrą jakość widzenia, brak ograniczenia pola widzenia oraz sprawdzają się podczas uprawiania sportu.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów soczewek kontaktowych. Podziału można dokonać zarówno ze względu na zastosowanie, jak i czas noszenia i trwałość.

Podział soczewek kontaktowych ze względu na zastosowanie

 • Soczewki korekcyjne. Są zalecane przez okulistę w przypadku określonej wady wzroku. Dzieli się je na zwykłe, zakładane w przypadku krótkowzroczności lub dalekowzroczności, oraz toryczne przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. W tej grupie znajdują się również soczewki progresywne, które są stosowane m.in. w korekcji starczowzroczności.
 • Soczewki lecznicze. Zakładane są w formie opatrunku na powierzchnię oka, np. w przypadku schorzenia rogówki, dla złagodzenia dolegliwości bólowych, po urazach powierzchniowych oka, po zabiegach korekcji refrakcyjnej wady wzroku.
 • Soczewki kosmetyczne. Zakładane są dla celów kosmetycznych. Mogą przyczyniać się do zmiany koloru oczu, mogą też maskować różnorodne defekty wrodzone czy pourazowe.

Podział soczewek kontaktowych ze względu na trwałość i czas noszenia

Pod tym względem możemy wyróżnić soczewki, które są przeznaczone do noszenia od kilku do kilkunastu godzin aż do takich, które można stosować nawet przez rok. Ze względu na czas noszenia możemy wyróżnić:

 • soczewki jednodniowe
 • soczewki tygodniowe
 • soczewki dwutygodniowe
 • soczewki miesięczne
 • soczewki trzymiesięczne
 • soczewki półroczne
 • soczewki roczne

Soczewki jednodniowe, noszone przez kilka lub kilkanaście godzin, powinny być zdjęte i umieszczone w specjalnym płynie czyszczącym. Najczęściej tego typu soczewki noszone są w ciągu dnia i zdejmowane na noc. Dostępne są również soczewki noszone długotrwale, czyli np. miesięczne czy nawet roczne. Wykonane są w taki sposób, by pomimo stałej obecności ciała obcego, oko mogło swobodnie oddychać.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.