Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Alternatywa dla okularów: soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Noszenie okularów dla wielu osób (zwłaszcza dla dzieci!) jest uciążliwe. Trzeba wyrobić sobie pewne nawyki, przyzwyczaić, że szkła będą parować w zimne dni w ciepłych pomieszczeniach, nauczyć się żyć z pewnym „balastem na nosie”, zapomnieć o niektórych aktywnościach, zwłaszcza w dziedzinie sportu, pamiętać, żeby je nosić przy sobie, uważać, żeby nie zniszczyć etc. Do tego, przy pomocy okularów nie zawsze da się precyzyjnie skorygować określoną wadę wzroku (np. w przypadku różnowzroczności). Czy jest jakaś alternatywa dla okularów? Oczywiście! To soczewki kontaktowe. Są to soczewki umieszczone bezpośrednio na rogówce oka (mają z nią bezpośredni kontakt, stąd nazwa), mogą służyć do korekcji wad wzroku (m.in. astygmatyzmu, krótkowzroczności, nadwzroczności i prezbiopii), mogą też po prostu pełnić funkcje estetyczne (zmiana koloru oczu). Wyróżniamy soczewki jednodniowe (rano się zakłada, wieczorem – wyrzuca), dwutygodniowe, miesięczne, roczne, do ciągłego noszenia i in., dodatkowo można podzielić je według rodzaju twardości materiału (miękkie, sztywne i twarde) oraz według korygowania wad (sferyczne, toryczne, progresywne/multifokalne).

Zalety soczewek kontaktowych

Korzyści wynikających ze stosowania soczewek kontaktowych jest sporo. Użytkownicy wybierają je z wygody stosowania: mogą wreszcie uprawiać sport, widzą wyraźnie już od przebudzenia, mogą nosić okulary przeciwsłoneczne, wybierają je także z powodów estetycznych oraz dlatego, że dają pełniejsze spectrum widzenia niż okulary – lepsze staje się też widzenie boczne. Jako przylegające do rogówki, soczewki kontaktowe są biokompatybilne: muszą być ściśle dopasowane do wady wzroku, zatem przez ich stosowanie poprawa jakości widzenia jest wyraźna. Właśnie dlatego powinny być wybierane po dokładnym zbadaniu wady wzroku i wykluczeniu przeciwwskazań. Ich użytkownicy chwalą je sobie również za możliwość widzenia bez odblasków i zniekształceń, które występują podczas używania okularów, możliwość lepszej ochrony przed promieniowaniem UV, możliwości stosowania ich w każdych warunkach pogodowych i wreszcie – za komfort widzenia w każdej okazji.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.