Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Soczewki progresywne: czy dla mnie?

set blue contact lenses

Soczewki progresywne to rodzaj szkieł i soczewek kontaktowych służących do leczenia wady akomodacji oka, czyli jego zdolności do wyraźnego widzenia obiektów z różnych odległości. Mają bardzo charakterystyczną konstrukcję, bowiem na ich powierzchni moc zmienia się progresywnie: w górnej ich części skupiają do dali (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji), w dolnej zaś – do bliży (czytanie, prace wymagające precyzji). Do tego w centralnym obszarze wspomagają patrzenie na pośrednie odległości, dzięki czemu możliwe stają się także praca przy komputerze czy inne prace wykonywane w pośrednich dystansach. Soczewki progresywne dają naturalny obraz widzenia, oczy łatwo się do nich adaptują, stosowane są przy leczeniu prezbiopii. Prezbiopia (inaczej starczowzroczność) dotyka większości osób w średnim wieku, a powstaje wskutek utraty elastyczności soczewki, przez co osłabieniu ulegają jej zdolności akomodacyjne, oko gorzej przystosowuje się do patrzenia na różne dystanse.

Soczewki progresywne – wskazania użycia

Jakie są wskazania użycia dla soczewek progresywnych? Przede wszystkim, przydatne są one dla osób po 40. roku życia, które do patrzenia potrzebują więcej niż jednej pary okularów jednoogniskowych (przynajmniej dwóch, do patrzenia do dali i bliży). Potrzebne będą osobom cierpiącym na starczowzroczność oraz osobom po zabiegu zoperowania zaćmy, jednak bez wszczepionych soczewek wieloogniskowych. Soczewki progresywne mogą sprawdzić się również u wszystkich doświadczających stosunkowo niewielkich problemów z widzeniem, ale chcących nosić jedne okulary do wykonywania różnego rodzaju prac.  Będą dobrym rozwiązaniem dla korzystających często z nowoczesnych urządzeń elektronicznych – tabletów, smartfonów itp. Niektóre z soczewek mogą być pokryte powłoką antyrefleksyjną, sprzyjającą pracy przy komputerze lub za kierownicą. Soczewki progresywne dobiera się bezpośrednio do osoby, jej stylu życia i charakteru wykonywanej pracy. Wszelkie informacje pomocne przy wyborze zostaną udzielone przez specjalistów w salonie optycznym lub gabinecie okulistycznym.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.