Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Najczęstsze problemy ze wzrokiem u osób starszych

problemy ze wzrokiem u osób starszych

Seniorzy często skarżą się na problemy ze wzrokiem. Niestety z biegiem lat wzrok naturalnie może się pogarszać, co jest związane z procesem starzenia. Warto jednak pamiętać, że może być to również objaw choroby. W każdym przypadku warto udać się do Poradni okulistycznej, gdzie okulista wykona niezbędne badania i zarekomenduje odpowiednią metodą korekcyjną wzroku.

Osoby starsze często lekceważą problemy ze wzrokiem. Zdarza się, że przez wiele lat używają tych samych okularów korekcyjnych, chociaż od dawna nie spełniają one swoich funkcji. Warto uświadomić sobie, że okulistyczne badania kontrolne są bardzo ważne. Nawet najdrobniejsze objawy pogarszającego się wzroku mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie. Co więcej, niektóre schorzenia mogą przez długi czas przebiegać bezobjawowo. Ujawniają się dopiero podczas badań lekarskich. Za sprawą działań profilaktycznych można znacznie dłużej cieszyć się zdrowym, dobrym wzrokiem.

Objawy problemów ze wzrokiem u seniorów

Osoby starsze powinny zwracać uwagę na pewne niepokojące objawy, które mogą świadczyć o pogarszającym się wzroku lub chorobach oczu. W wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu mogą pojawić się zaburzenia widzenia, np. problemy z widzeniem oddalonych przedmiotów, zaburzona ostrość widzenia itd. Każdy problem powinien być skonsultowany z okulistą. Lekarza należy odwiedzić również w sytuacji, gdy pojawiają się plamki, zaciemnienia, zniekształcenia lub punktowe zamglenie w polu widzenia. Do innych niepokojących objawów zaliczamy również wszelkie błyski, kolorowe smugi i iskry. Co więcej, problematyczne mogą okazać się wszelkie zmiany w wyglądzie gałki ocznej, ból oka, ból w oczodole czy nawet ból głowy umiejscowiony nad okiem.

Trzeba pamiętać, że wiek nie jest argumentem przemawiającym za zaniechaniem wizyty w Poradni okulistycznej. Nikt nie jest ani za młody, ani za stary na leczenie chorób oczu.

Okulary dla seniorów

Okulary dla seniorów powinny być dobierane wyłącznie pod okiem lekarza specjalisty. Warto pamiętać, że brak odpowiednich szkieł korekcyjnych lub noszenie nieodpowiednich dla wzroku okularów (np. zakupionych w supermarketach, na stoiskach, aukcjach internetowych itd.) może stanowić poważne zagrożenie dla wzroku. Okulary zawsze powinny być dobierane przez optyka lub optometrystę, a po pewnym czasie w razie potrzeby należy udać się na badania kontrolne w celu stwierdzenia, czy nie należy wymienić ich na nowe.

 

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.