Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Czym właściwie są okulary progresywne?

okulary progresywne

Okulary progresywne stały się ostatnio bardzo popularne. Skąd tak wielkie zainteresowanie nimi? Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów szkieł korekcyjnych. Umożliwiają jednoczesną korekcję wad wzroku i precyzyjne widzenie z bliska. Czy jednak nadają się dla każdego?

Specyfika okularów progresywnych

Okulary progresywne pozwalają na płynne dostosowanie obrazu podczas patrzenia z bliska, na średnim dystansie i z daleka. Nie trzeba wówczas każdorazowo zmieniać okularów na inne podczas czytania czy patrzenia w dal. Przenoszenie wzroku z obiektu oddalonego na przedmiot znajdujący się znacznie bliżej może sprawiać sporo trudności w przypadku osób, które mają problemy ze wzrokiem. Z tego też powodu okulary progresywne mogą stanowić spore ułatwienie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień korzystają z dwóch par okularów – jednych tzw. na co dzień, drugich do czytania. To bardzo niekorzystne dla wzroku z powodu nieprawidłowej akomodacji. Jeśli więc borykamy się z problemami tego rodzaju, powinniśmy odwiedzić profesjonalny gabinet okulistyczny.

Soczewki w okularach progresywnych

Soczewki w okularach progresywnych łączą w sobie właściwości dwóch par okularów. Część szczytowa stworzona jest ze szkła przeznaczonego do patrzenia na oddalone obiekty. Dolna część wykonana została ze szkła pozwalającego na precyzyjne widzenie z bliska, np. podczas czytania czy innych czynności wymagających szczegółowego obserwowania. Warto też wspomnieć o tzw. strefie pośredniej, która jednak również umożliwia bardzo dobre widzenie przedmiotów znajdujących się w różnym oddaleniu. Pomimo tych dwóch różnych właściwości nadal mamy do czynienia z jedną soczewką.

Okulary progresywne dostępne w profesjonalnych salonach optycznych są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Z tego też powodu coraz więcej osób docenia korzyści wynikające z ich noszenia. Przede wszystkim eliminują one problem noszenia przy sobie dwóch par okularów, a jednocześnie zdecydowanie polepszają komfort widzenia. Świetnie sprawdzają się w przypadku osób, u których problemy ze wzrokiem związane są z wiekiem.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.