Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Soczewki kontaktowe a uprawianie sportu

Soczewki ułatwiają uprawianie sportu

Wady wzroku nie muszą i nawet nie powinny ograniczać aktywności sportowej, chociaż z oczywistych względów okulary nie zawsze są najwygodniejszą opcją. Najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku soczewki kontaktowe, które gwarantują pełną swobodę ruchów podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz uprawiania sportu, a jednocześnie zapewniają wyraźne widzenie. Warto jednak pamiętać, że soczewki kontaktowe powinny być nie tylko odpowiednio dobrane do indywidualnego stanu wzroku pacjenta, ale również właściwie używane.

Soczewki kontaktowe dla osób aktywnych

Osoby, które chcą zastosować soczewki, w pierwszej kolejności powinny odwiedzić gabinet okulistyczny. Na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań lekarz sprawdzi, czy nie występują żadne przeciwwskazania do noszenia soczewek oraz czy ta forma korekcji wzroku będzie odpowiednia w przypadku danego pacjenta. Podczas wizyty warto poinformować lekarza o specyfice uprawianego sportu. Często oprócz soczewek niezbędne jest zastosowanie dodatkowych akcesoriów optycznych, takich jak np. okulary przeciwsłoneczne.

Osoby, które często pływają, nurkują lub uprawiają inny sport wodny, powinny stosować soczewki jednodniowe. Co więcej, niezbędne jest używanie dodatkowych okularów pływackich lub gogli. Jest to konieczne dlatego, że woda w morzu, jeziorze, a nawet na pływalni nigdy nie jest całkowicie czysta, przez co może dochodzić do przykrych infekcji oczu. Stosując soczewki jednodniowe, można ograniczyć kontakt oczu z elementami optycznymi, które mogą być zainfekowane.

Soczewki miękkie sprawdzą się w przypadku większości uprawianych sportów, takich jak jogging, koszykówka, aerobik, siatkówka, tenis, badminton, squash itp. Są to soczewki, które bardzo dobrze przylegają do rogówki oka, dlatego też zapewniają wygodę i bezpieczeństwo stosowania.

Soczewki z tworzyw silikonowo-hydrożelowych przeznaczone są dla osób preferujących sporty ekstremalne lub czasochłonne (np. maratony). Osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu i narażone na bezpośrednie działanie promieniowania UV powinny rozważyć możliwość stosowania soczewek ochronnych.

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.holgerfood.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HOLGER FOOD GROUP SP. Z O.O., Przemysłowa 17 62-031 Luboń, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem danuta@holgerfood.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny