Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

  • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
    Nemezis.

  • Nemezis

    I świat staje się piękniejszy!

Blog

Chcesz wiedzieć na czym polega terapia widzenia, komu jest dedykowana i co można dzięki niej osiągnąć? Chcesz poznać trendy dotyczące okularów przeciwsłonecznych od znanych producentów? Nie wiesz jak założyć i zdjąć soczewki kontaktowe oraz jak je pielęgnować? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz ciekawostki ze świata okulistyki, ważne informacje i porady dotyczące dbania o wzrok znajdziesz na naszym blogu. Zachęcamy do czytania i życzymy miłej lektury.

Czym właściwie są okulary progresywne?

okulary progresywne

Okulary progresywne stały się ostatnio bardzo popularne. Skąd tak wielkie zainteresowanie nimi? Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów szkieł korekcyjnych. Umożliwiają jednoczesną korekcję wad wzroku i precyzyjne widzenie z bliska. Czy jednak nadają się dla każdego?

czytaj więcej

Najczęstsze problemy ze wzrokiem u osób starszych

problemy ze wzrokiem u osób starszych

Seniorzy często skarżą się na problemy ze wzrokiem. Niestety z biegiem lat wzrok naturalnie może się pogarszać, co jest związane z procesem starzenia. Warto jednak pamiętać, że może być to również objaw choroby. W każdym przypadku warto udać się do Poradni okulistycznej, gdzie okulista wykona niezbędne badania i zarekomenduje odpowiednią metodą korekcyjną wzroku.

czytaj więcej

Kiedy warto używać okularów do czytania?

Portrait of a thoughtful girl wearing glasses looking aside

Wraz z wiekiem nasza zdolność widzenia może się pogarszać. Najczęściej problemy ujawniają się podczas czytania. Mogą wówczas przydać się np. okulary półramkowe, szkła dwuogniskowe lub progresywne. Jeśli zauważamy u siebie jakiekolwiek kłopoty podczas patrzenia z bliska, powinniśmy udać się do specjalisty, który wykona badanie wzroku, postawi diagnozę i ewentualnie dobierze właściwe okulary. Problemy ze wzrokiem […]

czytaj więcej

Tonometria – o badaniu

Lampa szczelinowa. Badanie przedniego odcinka oka.

Tonometria to badanie, w którym mierzy się ciśnienie wewnątrzgałkowe oka. Najważniejszym celem wykonywania tego badania jest wczesne wykrycie zmian wysokości ciśnienia śródgałkowego, wskazujących na możliwość występowania i ewentualnego zaawansowania jaskry, choroby bezbolesnej i prowadzącej do ślepoty. W badaniach okulistycznych można wyróżnić kilka rodzajów badania pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego: są to m.in. tonometria aplanacyjna Goldmanna, tonometria dynamiczna […]

czytaj więcej

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera