Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

 • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
  Nemezis.

 • Nemezis

  I świat staje się piękniejszy!

> Gabinet-okulistyczny

Gabinet okulistyczny w Gliwicach

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. Wady wzroku są niejednokrotnie kompensowane przez nadmierny wysiłek mózgu, a schorzenia oczu zazwyczaj nie bolą.

W związku z tym – niezależnie od tego, czy widzisz dobrze czy źle – proponujemy wizytę kontrolną w naszym gabinecie. Badanie wzroku przeprowadzą wysoce wykwalifikowani specjaliści.

Nasz gabinet specjalizuje się w korekcji wad wzroku. Wykonujemy kompleksowe badanie wzroku:

 • badanie ciśnienia śródgałkowego
 • badanie obiektywne za pomocą autorefraktometru
 • ogólny stan oczu,
 • badanie ostrości wzroku i dobór okularów
 • dobór miękkich soczewek kontaktowych ( w tym soczewek torycznych i multifokalnych)
 • badania dna oka
 • badanie pola widzenia
 • diagnostyka widzenia obuocznego (problemy z akomodacją, ruchomością gałek ocznych, niewłaściwego ustawienia oczu, kłopoty z widzeniem przestrzennym)
 • terapie widzenia w gabinecie ćwiczeń

dopasowują okulary oraz soczewki kontaktowe.

Dodatkowo oferujemy duży wybór okularów przeciwsłonecznych, w tym również korekcyjnych, które są niezastąpione w czasie lata.

W trosce o Państwa czas, bardzo prosimy o wcześniejsze, telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty w naszej poradni okulistycznej lub rejestrację on-line z naszej strony internetowej www.nemezis.net.pl.

 

NASI OKULIŚCI I OPTOMETRYŚCI:

* dr n. med. Ewa Lange- Specjalista chorób oczu
Od 1993 roku pracowała na swoje doświadczenie w Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej Szpitala Klinicznego Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ponad 17 lat pracy przy stole operacyjnym. II stopień specjalizacji. Doktorat z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Wykonane ponad 20 tys. zabiegów. Jest autorką bardzo licznych prac i prezentacji naukowych dotyczących chirurgii okulistycznej. Odbyła liczne szkolenia praktyczne, m.in. zagraniczne z zakresu doskonalenia laserowej korekcji wzroku i leczenia stożka rogówki: 2008 r. Hiszpania Alicante, 2009 r. Hiszpania Barcelona, USA San Francisco i Filadelfia; 2013 r. Irlandia Dublin, Niemcy Norymberga.

* lek. med. Izabela Mikosińska – specjalista chorób oczu, obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

* lek. med. Joanna Klosek-Okaj – specjalista chorób oczu Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Specjalizuje się z zakresu okulistyki I i II stopnia odbyła na oddziale Okulistyki Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej i klinikach okulistycznych akademii medycznych w Bytomiu, Sosnowcu i Łodzi. Kilkanaście lat pracowała na oddziale okulistyki szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz przyszpitalnej poradni jaskrowej a także w poradni leczenia zeza i niedowidzenia u dzieci. Od 2004 roku prowadzi również poradnię okulistyczną wchodzącą w skład Poradni Specjalistycznych, które sprawują kompleksową opiekę nad pacjentami chorymi na cukrzycę.  Od 2013 r pracuje również w Voigt Medica gdzie zajmuje się kwalifikacja pacjentów do zabiegów refrakcyjnych, operacji zaćmy , diagnostyka i leczeniem stożków rogówki, AMD. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty dokumentujące wiedzę z zakresu okulistyki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu a szczególnie zapaleń powiek w przebiegu chorób skórnych, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej, retinopatii cukrzycowej. Diagnoza i leczenie dzieci z zezem oraz niedowidzeniem.

* mgr optometrii klinicznej Lucyna Orzeł Krupanek – dyplom optometrii klinicznej Salus University Pennsylvania College of Optometry, numer optometrysty NO11505. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa.

* mgr Sylwia Stolarczyk – optometrystka (numer optometrysty 13206), optyk okularowy, ortoptystka. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku biofizyka, spec. optyka okularowa oraz studiów magisterskich na kierunku biofizyka, spec. optometria na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Policealnej Szkoły Fizjoterapii w Chorzowie na kierunku ortoptystka. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Studiach Podyplomowych Kwalifikacyjnych Optometria.  Członkini Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii oraz Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Finalistka ogólnopolskiego  programu FORCE firmy  Cooper Vision na najlepsza pracę magisterską dot. soczewek kontaktowych w 2014 roku. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa. W NZOZ Nemezis odpowiedzialna za diagnostykę widzenia obuocznego u dorosłych i dzieci oraz terapie widzenia (ang. Vision Therapy) pacjentów oparte na behawioralnym podejściu do pacjenta.

GABINET CZYNNY JEST OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.