Masz pytania? Zadzwoń do nas: tel. 32 231 27 16

 • Patrzysz, ale czy dobrze widzisz?
  Nemezis.

 • Nemezis

  I świat staje się piękniejszy!

> Terapia-widzenia

Terapia widzenia

Terapia wzrokowo – motoryczna (z ang. VT) oparta na założeniach optometrii behawioralnej to szereg specjalistycznych ćwiczeń wzrokowo – motorycznych prowadzonych pod nadzorem terapeuty mających na celu przywrócenie prawidłowego działania układu wzrokowego lub jego usprawnienie między innymi w zakresie akomodacji, ruchów oczu, wergencji, zakresów fuzji, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Proces ten rozpoczyna się od badania optometrycznego, w czasie którego określony zostaje typ zaburzenia, jego zaawansowanie oraz rokowania co do skuteczności terapii, badanie takie trwa ok. 1h. Następnie dobierany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń usprawniających, dostosowany do potrzeb i wymagań pacjenta. Każde zajęcia trwają ok. 1h minimum raz w tygodniu.

Terapia widzenia jest dedykowana w szczególności dla osób:

 • z zaburzeniami ustawienia oczu, tj. z różnego typu zezami (stałymi, okresowymi, ukrytymi);
 • z zaburzeniami pracy mięśni zewnątrzgałkowych – np. po urazach i wypadkach, przy porażeniu mięśni itd.;
 • z zaburzeniami akomodacji, czyli z niestabilną ostrością widzenia podczas przenoszenia wzroku na przedmioty umieszczone w różnych odległościach (np. dal – bliż);
 • odczuwających subiektywne dolegliwości związane z układem wzrokowym (i nie tylko) – np. senność przy czytaniu, bóle głowy i oczu, uczucie zmęczenia, pieczenia oczu, nudności, zawroty głowy podczas pracy wzrokowej, trudności z czytaniem, niechęć do pracy wzrokowej, zaburzenia widzenia, dwojenie obrazu, problemy z percepcją, światłowstręt itp.

Jakie korzyści daje terapia widzenia?

 • Usprawnia pracę mięśni zewnątrzgałkowych
 • Wpływa na ustawienie oczu
 • Usprawnia akomodację
 • Niweluje nieprzyjemne objawy ze strony układu wzrokowego
 • Pomaga osiągnąć komfortowe widzenie obuoczne
 • Poprawia samopoczucie pacjenta i jego interakcję ze środowiskiem, a także pozytywnie wpływa na jego samoocenę i poczucie własnej wartości (np. w przypadku zezów jawnych)

Kto może skorzystać z terapii widzenia?

Terapia widzenia dedykowana jest osobom w każdym wieku, przy czym należy zaznaczyć, że największe zmiany są możliwe do osiągnięcia w przypadku dzieci, ponieważ ich układ wzrokowy i neuronalny jest najbardziej plastyczny (dotyczy to przede wszystkim zeza). Jednakże również osoby dorosłe (bez względu na wiek!) mogą odnosić korzyści z treningu wzrokowego.

 

Zapraszamy do skorzystania z optometrycznej terapii widzenia w naszym gabinecie!

Rejestracja telefoniczna: 032 231 27 16

Poznaj Nasz sklep online

Zobacz

NEMEZIS

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Adres

ul. Zwycięstwa 61
44-100 Gliwice

 

Tel

tel.: 32 231-27-16
tel.: 32 330-08-05

Mail

nemezis@nemezis.net.pl
www.sklepnemezis.net.pl

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego Newslettera


Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.).Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.nemezis.net.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NEMEZIS LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK, Zwycięstwa 61, 44-100 Gliwice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem nemezis@nemezis.net.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.