Jakie okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku?

W: Główna Dnia:

Osoby z wadami wzroku nie muszą rezygnować z ochrony oczu przed słońcem. Jak dobrać przeciwsłoneczne okulary korekcyjne i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Czy okulary przeciwsłoneczne mogą pełnić funkcje korekcyjne? 

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd. Takie podejście jest jednak błędne, ponieważ ich podstawową funkcją jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym UV. Właśnie dlatego wybierając odpowiednie okulary, należy zwrócić uwagę również na kategorię filtra, kolor szkieł i odpowiednie oznakowania dotyczące wymagań technicznych czy prawnych. Nie każdy wie, że okulary przeciwsłoneczne mogą również pełnić funkcje korekcyjne. Dla kogo są przeznaczone i jak je wybrać?

Jak wybrać przeciwsłoneczne okulary korekcyjne?  

Osoby, które mają wadę wzroku, nie muszą rezygnować ze szkieł korekcyjnych na czas prowadzenia samochodu w słoneczny dzień. Okulary, które łączą obie funkcje, czyli korekcyjną i chroniącą przed promieniowaniem UV są w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Takie okulary powinny być przede wszystkim dobrane odpowiednio do wady wzroku. Jednak oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, by chroniły przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Dzięki powłoce chroniącej przed promieniowaniem UV, przeciwsłoneczne okulary korekcyjne chronią wzrok, a jednocześnie zapewniają dobre widzenie. Warto również wspomnieć, że mogą mieć różny kształt, formę czy kolor. Dzięki temu okulary mogą dodatkowo stanowić ciekawą ozdobę, dodawać uroku i dopełniać stylizacje.

Jakie zalety mają takie okulary? 

Wybór przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych jest niezwykle wygodny dla osób z wadami wzroku. Wiele osób nie może nosić soczewek kontaktowych i łączyć ich ze standardowymi okularami przeciwsłonecznymi. W takich sytuacjach dzięki okularom korekcyjnym wyposażonym w powłokę chroniącą przed promieniami UV można komfortowo prowadzić pojazd czy spędzić czas na plaży. Takie okulary sprawdzą się również u osób, których oczy są szczególnie wrażliwe na światło.

Taka przypadłość często dotyka osób cierpiących na astygmatyzm. Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne są uważane za najlepsze rozwiązanie na słoneczne dni, ponieważ zastępują dwie pary okularów. Dodatkowo osoby mające wadę wzroku nie muszą już szukać kompromisu i mrużyć oczu podczas spaceru na plaży albo czuć się niekomfortowo z uwagi na problemy z wyraźnym widzeniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło