Soczewki polecane dla osób aktywnych ruchowo

W: Główna Dnia:

Soczewki kontaktowe to alternatywa dla okularów, doceniana przede wszystkim przez osoby aktywne ruchowo. Ich główną zaletą jest komfort użytkowania. Zakłada się je bezpośrednio na gałkę oczną, więc nie ma obaw, że przy gwałtownych ruchach głową wypadną i ulegną uszkodzeniu. Można w nich wykonywać rozmaite czynności, nawet najbardziej dynamiczne, a one zawsze pozostaną na swoim miejscu. Soczewki nie parują i przeznaczone są do zastosowania przez cały rok, nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych, co w przypadku okularów bywa kłopotliwe. Można je nosić wraz z okularami przeciwsłonecznymi, co jest szczególnie ważne podczas aktywności na świeżym powietrzu latem. Jakie soczewki są szczególnie polecane osobom aktywnym ruchowo? Kilka wskazówek w dalszej części naszego bloga.

Jakie soczewki wybrać do uprawiania sportu?

Sportowcy oraz osoby regularnie uprawiające sport mogą zdecydować się na soczewki jednodniowe, które sprawdzą się w przypadku większości popularnych aktywności fizycznych, takich jak np. bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Zapewniają odpowiednie nawilżenie oczu oraz wysoką przepuszczalność tlenu, co jest szczególnie ważne dla komfortu ich noszenia.

Jeśli sporadycznie uprawiasz sport o małym natężeniu, z powodzeniem możesz wybrać soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. Przy prawidłowym użytkowaniu zapewniają one oczekiwane bezpieczeństwo i wygodę.

Zawodowi sportowcy przy wyborze soczewek powinni skonsultować się ze swoim okulistą. Niekiedy istnieje konieczność zastosowania soczewek specjalistycznych, wyróżniającymi się określonymi parametrami, które trzeba uwzględnić w niektórych dyscyplinach.

Dlaczego soczewki kontaktowe to dobry wybór?

Soczewki kontaktowe to dobry wybór dla osób aktywnych ruchowo nie tylko ze względu na komfort noszenia, ale i kilka innych zalet. Przede wszystkim zapewniają one większe pole widzenia niż okulary, co w niektórych dyscyplinach sportu ma szczególne znaczenie (np. piłka nożna). Oprócz tego gwarantują wysoką jakość widzenia, m.in. ze względu na brak refleksów. Niektóre dostępne obecnie na rynku modele zapewniają też stosowną ochronę przed promieniowaniem UV. Soczewki kontaktowe bywają też bezpieczniejsze od okularów podczas uprawiania dynamicznych sportów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło