Nemezis

Czy warto nosić soczewki jednodniowe?

  • by: Salon Nemezis
  • 2 listopada 2020
Soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe (one day) używane są obecnie w ponad 50% przypadków, w których konieczne jest zastosowanie soczewek kontaktowych. Są zalecane przez specjalistów – optometrystów i kontaktologów, a także dzięki ich licznym zaletom i komforcie użytkowania, chętnie wybierane przez pacjentów.

Korzyści zdrowotne i higieniczne

Soczewki jednodniowe to tak naprawdę soczewki jednorazowego użytku. Oznacza to, że po wyjęciu z oka nie nadają się do ponownego założenia, a gdy nastąpi potrzeba ponownego założenia, korzystamy z nowej, czystej pary. Soczewki są pakowane pojedynczo, w hermetycznie zamkniętych pojemnikach z płynem do soczewek. Zazwyczaj kupuje się je w opakowaniach po 30 sztuk. Używanie do każdej aplikacji nowej soczewki kontaktowej minimalizuje ryzyko podrażnień i infekcji oka. Ponadto codzienna wymiana soczewek ogranicza dyskomfort związany z ich starzeniem – utratą elastyczności, mniejszym nawilżeniem czy odkładaniem usadów białkowych.

Unowocześnienie technologii wykorzystywanej przy produkcji soczewek jednodniowych, pozwala na udoskonalenie ich parametrów, a to wpływa na bezpieczeństwo i komfort noszenia.  Cenione są m.in. za to, że:

  • pozwalają na odpowiednie nawilżenie oka,
  • zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu,
  • posiadają ochronny filtr UV.

Nowe technologie pozwalają na wyprodukowanie soczewek kontaktowych z bardzo szerokiego przedziału mocy od -10 aż do +6. Na rynku dostępne są także specjalne jednodniowe soczewki przeznaczone dla astygmatyków (toryczne) i osób cierpiących z powodu prezbiopii (multifokalne).

Soczewki jednodniowe w praktyce

Jednodniowe soczewki kontaktowe, z uwagi na brak konieczności ich czyszczenia, świetnie sprawdzają się w podróży, podczas biwakowania lub w innych okolicznościach, w których codzienne zabiegi higieniczne mogą być utrudnione. Również na pustyni czy w miejscach o wysokim zapyleniu powietrza, soczewki one day zapewnią odpowiednią ochronę i higienę oka.

Soczewki jednodniowe są prawdziwym błogosławieństwem w okresie letnim, gdy zachodzi potrzeba zastąpienia zwykłych okularów słonecznymi. Przydadzą się także miłośnikom narciarstwa, którzy stosują dodatkową ochronę w postaci gogli narciarskich. 

Praktyczność soczewek jednodniowych docenią również osoby wykonujące zawód, w którym konieczne jest stałe lub sporadyczne korzystanie z okularów ochronnych czy innego rodzaju osłony oczu (np. dentyści, spawacze, budowlańcy etc.). Znajdą one swoich zwolenników również wśród aktorów, youtuberów i prezenterów telewizyjnych, dla których ważna jest zarówno ochrona i higiena oczu, jak i wizerunek.

Zalecamy korzystanie z soczewek jednorazowych osobom uprawiającym sporty, zwłaszcza sporty wyczynowe, w których noszenie okularów jest niewskazane.

Użytkowanie soczewek jednodniowych jest nieco droższe w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Inwestycja ta jest jednakże uzasadniona i opłacalna. Soczewki jednorazowe sprawdzają się nie tylko jako doraźne rozwiązanie w niecodziennych okolicznościach, lecz także zapewniają komfortową i bezpieczną korektę wzroku na co dzień.

La définition la plus simple est l’incapacité à obtenir une érection diplôme qui permettrait d’avoir un rapport sexuel acceptable pour les deux partenaires. Le nom est affiché sur la pilule, c’est que l’ingrédient actif disponible. Le contenu des comprimés génériques sont certainement la même que pour les versions de marque. La seule différence est dans le nom. www.cialispascherfr24.com Les fabricants de médicaments génériques ne pouvez pas utiliser des noms de marque de leurs produits pharmaceutiques depuis que pourrait être la violation du droit d’auteur tout en utilisant les ingrédients bien connus est totalement légal.

scroll