Terapia widzenia – Gliwice

Ikona kontaktu

Dane kontaktowe

+48 797 283 936

Formularz kontaktowy

plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 9,
44-100 Gliwice

Gabinet terapi ViTi

Zaburzenia widzenia obuocznego, do których zaliczamy między innymi zez i niedowidzenie, to problemy dotykające nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jedną z nieinwazyjnych metod leczenia zaburzeń widzenia obuocznego jest terapia widzenia (VT, ang. Vision Therapy). Gabinet Terapii Widzenia w NEMEZIS to miejsce przeznaczone do wykonywania ćwiczeń wzrokowych. Jest bogato wyposażony w sprzęt terapeutyczny, dostosowany do leczenia różnorakich zaburzeń. Ćwiczenia wykonujemy z wykorzystaniem urządzeń ortoptycznych i optometrycznych, takich jak cheiroskop, berneloskop, fiksator sakadyczny, rotator i linijka aperturyczna, a także z zastosowaniem nowoczesnych technologii wirtualnej rzeczywistości – gogli VR REMMED. Terapia przeprowadzana jest indywidualnie przez wykwalifikowanych terapeutów. Zajęcia są urozmaicone, dostosowane do problemu i możliwości wiekowych pacjenta.

Jakie są cele terapii widzenia?

Terapia widzenia w Gliwicach przeprowadzana przez naszych specjalistów ma kilka celów. Wśród nich najważniejsze są:

  • świadoma kontrola wzroku,
  • poprawianie jakości widzenia stereoskopowego,
  • poprawienie zdolności akomodacji oka,
  • lepsza koordynacja wzrokowo-ruchowa,
  • poprawienie sprawności wzrokowej.

Terapia widzenia może być przeprowadzana zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Każdorazowo jej dokładny plan ustala się jednak w pełni indywidualnie. Znaczenie ma problem danego pacjenta i jego predyspozycje.

Terapia widzenia to nie tylko zajęcia przeprowadzane w obecności specjalistów. Aby uzyskać wspomniane efekty, konieczne jest również wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu. Czas trwania terapii różni się w zależności od stopnia zaawansowania problemu danego pacjenta.

Terapia widzenia dla dzieci

Terapia widzenia jest przeprowadzana zwłaszcza w przypadku dzieci. U najmłodszych problemy z widzeniem mogą spowodować poważne trudności w nauce, a nawet samodzielnym czytaniu, pisaniu czy poruszaniu się.

Terapię widzenia warto przeprowadzić w sytuacji, gdy dziecko nadmiernie mruży oczy, ustawia głowę pod nietypowym kątem, ma trudności ze skupieniem lub wykazuje problemy ruchowe. Jeśli zauważysz takie objawy, dobrym pomysłem jest udanie się na badanie wzroku i konsultację, na podstawie której może zostać wydane zalecenie do skorzystania z terapii widzenia. Im szybciej zostaną wdrożone takie działania, tym większa szansa na całkowite pozbycie się problemu i zapewnienie komfortu życia w kolejnych latach. Terapię widzenia wykonuje się również u osób dorosłych, zwłaszcza tych pracujących przy komputerze.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło