Gabinet terapii widzenia

Ikona kontaktu

Dane kontaktowe

+48 797 283 936

Formularz kontaktowy

plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 9,
44-100 Gliwice

Zaburzenia widzenia obuocznego, do których zaliczamy między innymi zez i niedowidzenie, to problemy dotykające nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jedną z nieinwazyjnych metod leczenia zaburzeń widzenia obuocznego jest terapia widzenia (VT, ang. Vision Therapy). Gabinet Terapii Widzenia w NEMEZIS to miejsce przeznaczone do wykonywania ćwiczeń wzrokowych. Jest bogato wyposażony w sprzęt terapeutyczny, dostosowany do leczenia różnorakich zaburzeń. Ćwiczenia wykonujemy z wykorzystaniem urządzeń ortoptycznych i optometrycznych, takich jak cheiroskop, berneloskop, fiksator sakadyczny, rotator i linijka aperturyczna, a także z zastosowaniem nowoczesnych technologii wirtualnej rzeczywistości – gogli VR REMMED. Terapia przeprowadzana jest indywidualnie przez wykwalifikowanych terapeutów. Zajęcia są urozmaicone, dostosowane do problemu i możliwości wiekowych pacjenta.

Jakie są cele terapii widzenia?

Terapia widzenia w Gliwicach przeprowadzana przez naszych specjalistów ma kilka celów. Wśród nich najważniejsze są:

  • świadoma kontrola wzroku,
  • poprawianie jakości widzenia stereoskopowego,
  • poprawienie zdolności akomodacji oka,
  • lepsza koordynacja wzrokowo-ruchowa,
  • poprawienie sprawności wzrokowej.

Terapia widzenia może być przeprowadzana zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Każdorazowo jej dokładny plan ustala się jednak w pełni indywidualnie. Znaczenie ma problem danego pacjenta i jego predyspozycje.

Terapia widzenia to nie tylko zajęcia przeprowadzane w obecności specjalistów. Aby uzyskać wspomniane efekty, konieczne jest również wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu. Czas trwania terapii różni się w zależności od stopnia zaawansowania problemu danego pacjenta.

Terapia widzenia dla dzieci

Terapia widzenia jest przeprowadzana zwłaszcza w przypadku dzieci. U najmłodszych problemy z widzeniem mogą spowodować poważne trudności w nauce, a nawet samodzielnym czytaniu, pisaniu czy poruszaniu się.

Terapię widzenia warto przeprowadzić w sytuacji, gdy dziecko nadmiernie mruży oczy, ustawia głowę pod nietypowym kątem, ma trudności ze skupieniem lub wykazuje problemy ruchowe. Jeśli zauważysz takie objawy, dobrym pomysłem jest udanie się na badanie wzroku https://nemezis.net.pl/gabinet-optometryczno-okulistyczny i konsultację, na podstawie której może zostać wydane zalecenie do skorzystania z terapii widzenia. Im szybciej zostaną wdrożone takie działania, tym większa szansa na całkowite pozbycie się problemu i zapewnienie komfortu życia w kolejnych latach. Terapię widzenia wykonuje się również u osób dorosłych, zwłaszcza tych pracujących przy komputerze.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło