O nas

Poradnia okulistyczna Nemezis w Gliwicach

Prawidłowe widzenie warunkuje odpowiednią jakość naszego życia. Dlatego tak ważne jest, aby wada wzroku została właściwie zbadana i zdiagnozowana. Pozwala to na dobranie okularów lub soczewek kontaktowych, które zmienią naszą codzienność w sposób diametralny. Zdajemy sobie sprawę z wagi odpowiedniej diagnozy, dlatego naszym pacjentom oferujemy komputerowe badanie wzroku wykonywane na profesjonalnym sprzęcie najwyższej jakości. W naszym salonie optycznym zatrudniony jest również optometrysta, z którego porady można skorzystać.


Terapia widzenia bazuje założeniach optometrii behawioralnej. Nie można jednak nie wspomnieć także o jej silnym związku z neurologicznymi aspektami wzroku. Można powiedzieć, że chodzi niejako o przeprogramowanie swojego wzroku, poprzez zmianę złych nawyków wzrokowych na dobre w taki sposób, by operować nimi nieświadomie. W praktyce terapia widzenia polega na nauce i wielokrotnym powtarzaniu odpowiednio przygotowanych ćwiczeń wzrokowo – motorycznych prowadzonych pod nadzorem doświadczonego terapeuty. Powtarza się je tak długo, aż stają się nieświadomymi odruchami, dzięki którym pacjent widzi lepiej. Metodę tą można stosować bez względu na wiek pacjenta. Korzystają z niej zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze.


Salon optyczny

Nasz salon optyczny to miejsce, w którym każdy pacjent znajdzie odpowiednie dla siebie oprawy okularowe. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom i budżetom odwiedzających nas pacjentów, oferujemy zarówno oprawki ekskluzywnych marek, jak i oprawy mniej znanych producentów co przekłada się na ich niższą cenę. Jedna rzecz pozostaje niezmienna – jest nią jakość oferowanych przez nas produktów. Tak więc niezależnie czy kupujesz u nas okulary do czytania, do pracy przy komputerze czy takie przeznaczone do całodziennego użytkowania jak np. okulary progresywne, możesz mieć pewność najwyższej jakości zastosowanych materiałów, jak i precyzji wykonania. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o modne i praktyczne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. W prawidłowym doborze okularów i szkieł wspiera nas nowoczesne urządzenie komputerowe Visio Office. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym pacjentom rozwiązania najlepsze dla ich wzroku.

W naszym salonie działa również pracownia optyczna, w której dyplomowany optyk wykonuje okulary dla pacjentów. Wykorzystuje w tym celu nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest pracownia. Dzięki temu, że okulary wykonywane są na miejscu, znacznie łatwiej jest dokonać niezbędnych zmian, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Nie ma konieczności długotrwałego oczekiwania, które ma miejsce w wielu salonach optycznych niedysponujących odpowiednim zapleczem.

Salon Optyczny NEMEZIS to miejsce w którym znajdziesz modne, wygodne i oryginalne oprawki okularowe. Wiemy, że poza wyglądem okularów najważniejsza jest ich jakość. Dlatego posiadamy szeroki wybór oprawek najlepszej jakości od różnych producentów i w różnym przedziale cenowym, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W swojej ofercie posiadamy okulary takich marek jak między innymi Solano, Vogue, Guess, Ray Ban, oprawki marek bardziej ekskluzywnych – Tom Ford, Dita, Bvlgari, Pomellato, Talla oraz okulary sportowe marki Oakley. Różnorodność posiadanych przez nas opraw rożnych marek pozwala sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych klientów.

Jako salon optyczny z wieloletnią tradycją bardzo mocno zwracamy uwagę na jakość oferowanych soczewek okularowych. Chcemy, by każdy nasz klient mógł cieszyć się dobrym widzeniem, dlatego współpracujemy z najlepszymi na rynku producentami soczewek okularowych. Staramy się znajdować optymalne rozwiązania, spełniające potrzeby naszych klientów, dlatego oferujemy soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne, biurowe, do pracy z komputerem, a także bardziej zaawansowane soczewki do okularów sportowych, soczewki pryzmatyczne, soczewki do kontroli krótkowzroczności MiYOSMART i wiele innych.

W prawidłowym dopasowaniu opraw i szkieł wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenie pomiarowe, jakim jest VisioOfficeX firmy Essilor. Urządzenie wykonuje pomiary, dzięki którym pozwala na maksymalną personalizację soczewek jednoogniskowych i progresywnych. W tracie pomiaru zostają uwzględnione nie tylko parametry gałki ocznej oraz dopasowanie oprawy okularowej, ale także tak zwane parametry behawioralne, związane z postawą pacjenta, jego sposobem poruszania się i pozycją przy czytaniu.

Dopełnieniem procesu dopasowania okularów jest wizyta w gabinecie optometrycznym, który jest wyposażony w profesjonalny sprzęt do badania wzroku. To pozwala nam na wykonać badanie wzroku na miejscu, bez konieczności długiego wyczekiwania na termin wizyty. Dyplomowany optometrysta wykona badanie refrakcji i zaproponuje najlepsze rozwiązanie optyczne, w postaci okularów lub soczewek kontaktowych


Projekt dofinansowany w ramach projektu UE:

Nazwa Beneficjenta: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "NEMEZIS" LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK

Tytuł projektu: Wdrożenie w salonie optycznym innowacyjnych metod diagnostyki dna oka, obrazowania przedniego odcinka oraz terapii widzenia.

Cel projektu: Celem projektu jest inwestycja początkowa o charakterze dywersyfikacji, polegająca na wprowadzeniu nowych metod diagnostycznych oraz terapeutycznych do gabinetu okulistycznego i optometrycznego. Projekt umożliwi wzrost konkurencyjności na rynku krajowym i międzynarodowym.

Całkowita wartość projektu: 424 065,24 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 176 693,85 zł

Nazwa Beneficjenta: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "NEMEZIS" LUCYNA ORZEŁ-KRUPANEK

Tytuł projektu: Wdrożenie w salonie optycznym innowacji procesowej w postaci innowacyjnej aplikacji do przymierzania i doboru oprawek połączonej ze sklepem internetowym jako narzędzie do ekspansji na rynku usług okulistycznych„.

Cel projektu: . Innowacja ta będzie możliwa poprzez wdrożenie innowacyjnej na skalę kraju aplikacji do przymierzania i doboru oprawek, połączonej bezpośrednio ze sklepem internetowym w salonie optycznym.

Całkowita wartość projektu: 373 305 zł

Dofinansowanie projektu z UE: Wartość dofinansowania: 146 700,00 zł

Okulary przeciwsłoneczne
Mężczyzna w okularach
Oprawka okularowa

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło