Nemezis

Okulary korekcyjne – jak je wybrać? cz. II

Zasady doboru okularów korekcyjnych

Moc szkieł, kształt twarzy, materiał, cena… przy wyborze okularów korekcyjnych, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Jak je dobrać, by czuć się w nich komfortowo? Czy warto postawić na powłokę odcinającą światło niebieskie? Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne z korekcją, czy oprawki typu clip-on? Pytań jest niemało, warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zasady doboru okularów. Dzisiaj doradzimy Ci, jak poradzić sobie z ich wyborem!

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?


Po pierwsze- kształt twarzy.  Tyle szukania wymarzonych okularów, które znaleźliśmy na zdjęciu w internecie, a w momencie przymiarki okazuje się, ze wyglądamy fatalnie.. zna to chyba większość z was. A może okulary nie pasują do kształtu twarzy? Ile kształtów okularów, tyle kształtów twarzy. Twarz okrągła, owalna, trapezoidalna, prostokątna- okulary kwadratowe, kocie, okrągłe.  Specjaliści w NEMEZIS pomagają określić i dobrać oprawki okularowe odpowiednie do Twojej osobowości.


Po drugie- kolor oprawek. Jest to kolejny ważny aspekt przy wyborze opraw okularowych. Kolor oprawy jest zależny od naszej karnacji, koloru włosów i koloru oczu. Noszona biżuteria i makijaż również będą wyznacznikiem doboru koloru. Brunetki o ciemnej karnacji pokochały okulary z elementami srebra. Blondynki i kobiety o delikatnej cerze preferują metalowe oprawy w ciepłych odcieniach złota. Kobiety o niebieskich oczach wspaniale czują się w okularach w kolorze niebieskim. Okulary bardziej strojne, zdobione cyrkoniami mogą służyć jako elementy biżuterii.


Wybierając okulary w salonie optycznym NEMEZIS możesz liczyć na  profesjonalną pomoc
i indywidualne podejście przy doborze kształtu, koloru i rozmiaru opraw.
Oglądając okulary na stronie internetowej warto skorzystać z internetowej przymierzalni i zobaczyć, jak przypuszczalnie będziesz wyglądał w różnych typach okularów. Potraktuj to jako rozgrzewkę przed podjęciem ostatecznej decyzji w salonie optycznym.  Zapraszamy codziennie od 9:00 do 19:00!

scroll