Site preloader

Nasi specjaliści

NASI OKULIŚCI I OPTOMETRYŚCI:

* dr n. med. Ewa Lange- Specjalista chorób oczu
Od 1993 roku pracowała na swoje doświadczenie w Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej Szpitala Klinicznego Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ponad 17 lat pracy przy stole operacyjnym. II stopień specjalizacji. Doktorat z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Wykonane ponad 20 tys. zabiegów. Jest autorką bardzo licznych prac i prezentacji naukowych dotyczących chirurgii okulistycznej. Odbyła liczne szkolenia praktyczne, m.in. zagraniczne z zakresu doskonalenia laserowej korekcji wzroku i leczenia stożka rogówki: 2008 r. Hiszpania Alicante, 2009 r. Hiszpania Barcelona, USA San Francisco i Filadelfia; 2013 r. Irlandia Dublin, Niemcy Norymberga.

* lek. med. Izabela Mikosińska – specjalista chorób oczu, obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

* lek. med. Joanna Klosek-Okaj – specjalista chorób oczu Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Specjalizuje się z zakresu okulistyki I i II stopnia odbyła na oddziale Okulistyki Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej i klinikach okulistycznych akademii medycznych w Bytomiu, Sosnowcu i Łodzi. Kilkanaście lat pracowała na oddziale okulistyki szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz przyszpitalnej poradni jaskrowej a także w poradni leczenia zeza i niedowidzenia u dzieci. Od 2004 roku prowadzi również poradnię okulistyczną wchodzącą w skład Poradni Specjalistycznych, które sprawują kompleksową opiekę nad pacjentami chorymi na cukrzycę.  Od 2013 r pracuje również w Voigt Medica gdzie zajmuje się kwalifikacja pacjentów do zabiegów refrakcyjnych, operacji zaćmy , diagnostyka i leczeniem stożków rogówki, AMD. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty dokumentujące wiedzę z zakresu okulistyki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu a szczególnie zapaleń powiek w przebiegu chorób skórnych, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej, retinopatii cukrzycowej. Diagnoza i leczenie dzieci z zezem oraz niedowidzeniem.

* mgr optometrii klinicznej Lucyna Orzeł Krupanek – dyplom optometrii klinicznej Salus University Pennsylvania College of Optometry, numer optometrysty NO11505. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa.

* mgr Sylwia Stolarczyk – optometrystka (numer optometrysty 13206), optyk okularowy, ortoptystka. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku biofizyka, spec. optyka okularowa oraz studiów magisterskich na kierunku biofizyka, spec. optometria na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Policealnej Szkoły Fizjoterapii w Chorzowie na kierunku ortoptystka. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Studiach Podyplomowych Kwalifikacyjnych Optometria.  Członkini Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii oraz Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Finalistka ogólnopolskiego  programu FORCE firmy  Cooper Vision na najlepsza pracę magisterską dot. soczewek kontaktowych w 2014 roku. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa. W NZOZ Nemezis odpowiedzialna za diagnostykę widzenia obuocznego u dorosłych i dzieci oraz terapie widzenia (ang. Vision Therapy) pacjentów oparte na behawioralnym podejściu do pacjenta.

GABINET CZYNNY JEST OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

EnglishPolish