Nemezis

Nasi specjaliści

NASI OPTOMETRYŚCI:

* mgr optometrii klinicznej Lucyna Orzeł -Krupanek
Numer optometrysty NO11505.
Dyplom optometrii klinicznej Salus University Pennsylvania College of Optometry. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa.

* mgr Sylwia Stolarczyk
Numer optometrysty NO13206.
Optometrysta, optyk okularowy, ortoptystka. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku biofizyka, specjalności optyka okularowa oraz studiów II stopnia na kierunku biofizyka, specjalności optometria na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Policealnej Szkoły Fizjoterapii w Chorzowie na kierunku ortoptystka.
Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Studiach Podyplomowych Kwalifikacyjnych Optometria.  Członkini Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii oraz Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Finalistka ogólnopolskiego  programu FORCE firmy  Cooper Vision na najlepsza pracę magisterską dot. soczewek kontaktowych w 2014 roku. Uczestnik warsztatów terapii widzenia prowadzonych przez prof. W. C.  Maplesa. Specjalistka w diagnostyce widzenia obuocznego u dorosłych i dzieci oraz terapii widzenia (ang. Vision Therapy) pacjentów, opierająca się na behawioralnym podejściu do pacjenta.

* mgr Magdalena Soboszczyk
Numer optometrysty NO19714.
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku biofizyka, specjalność optometria na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Uczestniczka wielu wydarzeń branżowych, kursów i konferencji naukowych w dziedzinie optometrii.

NASI OKULIŚCI:

* dr n. med. Ewa Lange
Specjalista chorób oczu.
 II stopień specjalizacji. Doktorat z zakresu chirurgii refrakcyjnej.
Od 1993 roku pracowała na swoje doświadczenie w Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej Szpitala Klinicznego Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ponad 17 lat pracy przy stole operacyjnym, wykonanała ponad 20 tys. zabiegów. Jest autorką bardzo licznych prac i prezentacji naukowych dotyczących chirurgii okulistycznej. Odbyła liczne szkolenia praktyczne, m.in. zagraniczne z zakresu doskonalenia laserowej korekcji wzroku i leczenia stożka rogówki: 2008 r. Hiszpania Alicante, 2009 r. Hiszpania Barcelona, USA San Francisco i Filadelfia; 2013 r. Irlandia Dublin, Niemcy Norymberga.
W NZOZ Nemezis pracuje raz w miesiącu.

* lek. med. Joanna Klosek-Okaj
Specjalista chorób oczu.
Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Specjalizuje się z zakresu okulistyki I i II stopnia odbyła na oddziale Okulistyki Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej i klinikach okulistycznych akademii medycznych w Bytomiu, Sosnowcu i Łodzi.
Kilkanaście lat pracowała na oddziale okulistyki szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz przyszpitalnej poradni jaskrowej a także w poradni leczenia zeza i niedowidzenia u dzieci. Od 2004 roku prowadzi również poradnię okulistyczną wchodzącą w skład Poradni Specjalistycznych, które sprawują kompleksową opiekę nad pacjentami chorymi na cukrzycę.  Od 2013 r pracuje również w Voigt Medica gdzie zajmuje się kwalifikacja pacjentów do zabiegów refrakcyjnych, operacji zaćmy , diagnostyka i leczeniem stożków rogówki, AMD. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty dokumentujące wiedzę z zakresu okulistyki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu a szczególnie zapaleń powiek w przebiegu chorób skórnych, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej, retinopatii cukrzycowej. Diagnozuje i prowadzi leczenie dzieci z zezem oraz niedowidzeniem.
W NZOZ Nemezis przyjmuje pacjentów co dwa tygodnie w czwartek w godzinach 15:30-18:00.

* lek. med. Izabela Mikosińska
Specjalista chorób oczu.
Obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. 
W NZOZ Nemezis pracuje w środy w godzinach 15:30-18:00.

 

GABINET CZYNNY:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00- 18:00
W soboty 10:00- 13:30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

scroll