Kiedy warto udać się na terapię widzenia?

W: Główna Dnia:

Terapia widzenia polega na wykonywaniu odpowiednio dobranych ćwiczeń wzrokowych z wykorzystaniem urządzeń ortoptycznych i optometrycznych, takich jak cheiroskop, berneloskop, fiksator sakadyczny, rotator i linijka aperturyczna, a także z zastosowaniem nowoczesnych technologii wirtualnej rzeczywistości – gogli VR REMMED. Przekonaj się, kiedy warto poddać się terapii widzenia i jakie rezultaty można dzięki temu osiągnąć.

Wskazania do terapii widzenia

Terapia widzenia rekomendowana jest w przypadku zaburzeń widzenia obuocznego, do których zaliczamy m.in. zez i niedowidzenie. Znajduje zastosowanie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W każdym przypadku jednak konieczne jest opracowanie planu ćwiczeń zgodnie z potrzebami danego pacjenta oraz jego predyspozycjami.

Terapia widzenia bardzo dobre rezultaty przynosi zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów. U dzieci problemy z widzeniem mogą mieć bezpośrednio wpływ na trudności w nauce, przeszkadzając w samodzielnym czytaniu, pisaniu, a nawet poruszaniu się. Jeśli zauważysz u swojego dziecka takie objawy jak:

  • mrużenie oczu,
  • ustawianie głowy pod nietypowym kątem,
  • trudności ze skupieniem,
  • problemy ruchowe,

zdecydowanie warto umówić się na badanie wzroku w naszym gabinecie optometryczno-okulistycznym. Być może wskazane będzie skorzystanie z terapii widzenia.

Oczywiście terapia widzenia wykonywana jest również u osób dorosłych, zwłaszcza pracujących na co dzień przy komputerze.

Gdzie można poddać się terapii widzenia?

Terapia widzenia w Gliwicach przeprowadzana jest w naszym gabinecie NEMEZIS. Dysponujemy niezbędnych sprzętem terapeutycznym do leczenia różnorodnych zaburzeń. Ćwiczenia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych terapeutów i zawsze dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zapraszamy!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło