Jakie płyny nadają się do soczewek kontaktowych?

W: Główna Dnia:

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na noszenie soczewek kontaktowych zamiast okularów. Wybierając soczewki kontaktowe, warto zwrócić uwagę również na towarzyszące im akcesoria, takie jak płyny do czyszczenia i pielęgnacji. W tym wpisie przedstawimy rodzaje płynów dedykowanych dla soczewek kontaktowych oraz ich właściwości.

Hydroperoksydowe preparaty do dezynfekcji

Płyny hydroperoksydowe są jednymi z najbardziej skutecznych środków do dezynfekcji soczewek kontaktowych. Ich działanie opiera się na procesie utleniania, który eliminuje bakterie, grzyby oraz wirusy. W przypadku stosowania tych płynów ważne jest dokładne stosowanie się do instrukcji producenta oraz odczekanie odpowiedniego czasu, aby perhydrol rozkładał się na wodę i tlen. Należy pamiętać, że wprowadzenie soczewki do oka bezpośrednio po umyciu płynem hydroperoksydowym może powodować podrażnienia i dyskomfort.

W naszym Salonie Optycznym w Gliwicach pomożemy ci w doborze odpowiedniego płynu do soczewek kontaktowych.

Wielofunkcyjne roztwory pielęgnacyjne

Roztwory wielofunkcyjne cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją praktyczność i łatwość stosowania. Są one wszechstronne, ponieważ służą zarówno do czyszczenia, dezynfekowania, płukania, nawilżania, a także przechowywania soczewek kontaktowych. Warto zwrócić uwagę na skład płynów wielofunkcyjnych, który powinien być dobrany w oparciu o indywidualne potrzeby użytkownika soczewek. Osoby o wrażliwych oczach powinny wybierać preparaty bez konserwantów oraz o neutralnym pH.

Płyny enzymatyczne dla osadu białkowego

Długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych może prowadzić do nagromadzenia się osadu białkowego na ich powierzchni. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po płyny enzymatyczne, które skutecznie usuwają białko z soczewek. Wykorzystują one specjalne enzymy proteolityczne, które rozkładają białko na drobne fragmenty. Płyny enzymatyczne należy stosować regularnie – zgodnie z zaleceniami producenta lub okulisty – aby utrzymać soczewki czyste i komfortowe w noszeniu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło