Wskazówki na temat prawidłowego zakładania soczewek kontaktowych

W: Główna Dnia:

Zakładanie soczewek kontaktowych może na początek wydawać się trudne, ale z naszym poradnikiem szybko opanujesz tę umiejętność.

Zakładanie soczewek kontaktowych krok po kroku

  1. Zanim zaczniesz, upewnij się, że twoje ręce są czyste i suche. Przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak płyn do soczewek, lusterko oraz pojemnik na soczewki.
  2. Delikatnie potrząśnij opakowanie, aby sprawdzić, czy soczewka nie przyczepiła się do niego. Otwórz opakowanie uważając, aby nie uszkodzić soczewki podczas wyjmowania.
  3. Przed założeniem soczewki sprawdź, czy jest ona czysta, wilgotna oraz dobrze dopasowana do kształtu oka (nie ma żadnych falistych brzegów ani nieodpowiednio wygiętych krawędzi).
  4. Prawidłowe umieszczenie soczewki jest bardzo ważne dla komfortu noszenia. Umieść soczewkę na opuszku palca wskazującego, upewniając się, że jest ona wklęsła ku górze i nie ma żadnych zagięć.
  5. Delikatnie przytrzymaj powiekę górną za pomocą palca środkowego tej samej ręki, która trzyma soczewkę. Palcem drugiej ręki pociągnij delikatnie dolną powiekę w dół.
  6. Przyjrzyj się swojemu oku w lusterku i delikatnie, ale pewnie, umieść soczewkę na swojej tęczówce.
  7. Zdejmij rękę z powieki i delikatnie mrugnij kilka razy, aby soczewka mogła odpowiednio ustabilizować się na oku.
  8. Powtórz wszystkie powyższe kroki również dla drugiego oka.

W naszym salonie optycznym w Gliwicach pomożemy Ci nie tylko dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe, ale również udzielimy niezbędnych informacji na temat ich prawidłowego zakładania. 

Prawidłowe zakładanie i pielęgnacja soczewek kontaktowych to ważne czynności dla zachowania zdrowia oczu. Niewłaściwa obsługa soczewek może prowadzić do różnych problemów, takich jak podrażnienie oczu, zaczerwienienie, infekcje, a nawet utrata wzroku.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło